Pe parcursul sesiunilor, am discutat despre procesul de advocacy, identificarea problemelor și formularea obiectivelor, elaborarea strategiilor și planificarea campaniilor de advocacy, precum și despre tehnici eficiente de comunicare și influențare a factorilor de decizie.

Mulțumim organizatorilor pentru această oportunitate valoroasă de învățare, care contribuie la consolidarea capacităților organizației noastre și la implicarea activă în procesele democratice.

Programul este implementat de Fundația Est-Europeană din resursele financiare oferite de Norvegia (Norwegian Embassy Office in Chisinau) și este livrat de Centrul Contact.

#FundațiaEstEuropeană#SocietateCivilă#Advocacy#ImplicareCivică#NorwaySupportsMoldova